znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj
znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj

Zkvalitnění dopravy na Moravsko-slovenském pomezí

http://www.idsjmk.cz/#lock3433

Od 1. 10. 2015 dojde k výraznému rozšíření provozu na přeshraniční autobusové lince 910. Tato linka spojuje Hodonín (ČR) s Holíčem (SR), Skalicou (SR), Strážnicí (ČR) a s Veselím nad Moravou (ČR). Od roku 2008 až dosud jezdila dvakrát denně po celý týden.

V posledních letech oživené přeshraniční vazby mezi východní Moravou a západním Slovenskem prokázaly potřebnost rozšíření provozu a navýšení počtu spojů na této lince. Důvodem bylo mimo jiné i to, že řada občanů z obce Sudoměřice nyní dojíždí do zaměstnání do Skalice a naopak řada občanů z Holíče i Skalice dojíždí za prací do Hodonína.

 

 Nové spoje zajistí cestujícím následující výhody:

  • dopravu ze Strážnice a Sudoměřic do Skalické průmyslové zóny na 6. a 14. hodinu a odvoz zpět po 14. a 20 hodině.
  • dopravu z Holíča a Skalice do Hodonína na 6. a 14. hodinu a odvoz po 14. a 20. hodině zpět.
  • dopravu žáků, studentů a pracujících ve službách do Hodonína před 8. hodinou ranní a odvoz odpoledne ve dvouhodinovém taktu zpět.
  • doprava z Hodonína do Holíče a Skalice na 7. hodinu ranní a odvoz v odpoledních hodinách zpět.
  • pro pravidelné cestující jsou nabídnuty výhodné měsíční, čtvrtletní a roční jízdenky platné na neomezený počet jízd v předplacených zónách.
  • pro turisty jsou nabídnuty výhodné jednodenní 24hodinové turistické jízdenky za 100 Kč / 4 € platné v nepracovní dny až pro 2 dospělé + 3 děti.
  • rychlé spojení Strážnice a Veselí nad Moravou s Kúty a Bratislavou. Na autobusy 910 od Strážnice a Veselí nad Moravou v zastávce Skalica navazují vlaky směr Kúty a Bratislava a to v obou směrech. Lze využít pro výhodný výlet do Bratislavy. Např. v 5:00 ze Strážnice, ve Skalici ihned navazuje vlak směr Kúty a po přestupu do Bratislavy dojedete v 6:50. Senioři navíc mohou na Slovensku cestovat bezplatně.
  • nejrychlejší a pravděpodobně nejlevnější spojení Skalice a Holíče s Prahou – stačí jet busem 910 ze Skalice do Hodonína v 5:20 a z Hodonína pak pokračuje v 6:05 přímý autobus (mimo IDS JMK) s příjezdem do Prahy v 9:20.

 

 

Základní údaje o lince od 1. 10. 2015

Počet spojů v pracovní dny z Hodonína do Strážnice: 7

Počet spojů v pracovní dny ze Strážnice do Hodonína: 8

Počet spojů v nepracovní dny v obou směrech: 3