znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj
znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj

Výluka tramvají v ulicích Křížové a Vídeňské

http://www.idsjmk.cz/#lock3420

Z důvodu výměny kolejových objektů bude v sobotu 19. září 2015 od 8:15 do 20:15 vyloučena tramvajová doprava v ulicích Křížové a Vídeňské v úseku mezi zastávkami Poříčí a Celní.

Spoje linky 2 jedoucí podle běžného jízdního řádu na Ústřední hřbitov pojedou pouze v úseku Stará osada - Václavská a dále odklonem přes Mendlovo náměstí do Pisárek. Spoje jedoucí do Modřic pojedou po trase linky 2 ze Staré osady na Hlavní nádraží dále na Nové sady (3. a 4. kolej) přes zastávky Soukenická, Křídlovická, Vojtova, Vsetínská s couváním k zastávce Celní a dále po trase linky 2 do Modřic.

Tramvajová linka 5 bude v provozu pouze v úseku Štefánikova čtvrť - Mendlovo náměstí.

 Linka 6 pojede mezi zastávkami Česká (přeloženy před kostel sv. Tomáše) a Krematorium obousměrně odklonem přes zastávky Náměstí Svobody - Zelný trh - Hlavní nádraží (v ústí ulice Masarykovy) - Nové sady (3. a 4. kolej) - Soukenická - Křídlovická - Vojtova - Vsetínská, čímž vynechá všechny zastávky v úseku Šilingrovo náměstí - Celní.

Náhradní autobusová doprava bude zajištěna mimořádnou autobusovou linkou x5 po trase Česká - Šilingrovo náměstí - Nemocnice u sv. Anny - Mendlovo náměstí - Poříčí - Nemocnice Milosrdných bratří - Celní - Hluboká - Ústřední hřbitov - Ústřední hřbitov, smyčka/Bohunická. Upozorňujeme, že v úseku, kde je tramvajová trať vedena po samostatném tělese, obsluhuje linka x5 zastávky náhradní autobusové dopravy.