znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj
znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj

BRNO: Letní výluka tramvají do Líšně a na Stránskou skálu

https://www.idsjmk.cz:443/#lock25844

Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati nebude od zahájení provozu denních linek v sobotu 29. června 2019 nepřetržitě do pátku 30. srpna 2019 možná jízda tramvají do Líšně a na Stránskou skálu.
Linka 8 bude v provozu pouze v úseku Starý Lískovec, smyčka – Geislerova a dále pojede odklonem přes Dělnický dům do Juliánova. Základní přestup mezi tramvajemi a autobusy bude zajištěn v zastávce Dělnický dům.
Linka 10 bude v provozu pouze v úseku Švermova / Nové sady – Krásného (zajistí obsluhu části sídliště Juliánov a oblasti v okolí Židovského hřbitova).

Náhradní doprava
Náhradní dopravu v oblasti Líšně zajistí posílený provoz linek 55 a 78 a také běžný provoz linky 58. Všechny tyto linky pojedou v oblasti Líšně po svých pravidelných trasách. Základní přestup mezi autobusy a tramvajemi bude zajištěn v zastávce Dělnický dům.
Obsluhu lokality zastávky Podstránská zajistí běžný provoz linky 75, oblast Stránské skály bude možné obsloužit pouze prostřednictvím zastávky Podstránská.

Doporučení pro cestující z Vinohrad
Pro cestu z oblasti Vinohrad (vazba Vinohrady – Novolíšeňská s přestupem na tramvaj) lze také využít linku x27 přes zastávku Dělnický dům (s přestupem na linky 8 a 12 do centra města), případně také regionální linky 201 a 202 do zastávky Pastrnkova (s přestupem na linku x11 do centra města ze zastávky Tkalcovská).

Změny zastávek:
Tramvajové zastávky Bělohorská, Bílá hora, Novolíšeňská, Masarova, Kotlanova, Jírova a Mifkova nelze obsloužit! Využijte zastávky autobusu na přilehlých komunikacích.
Tramvajovou zastávku Podstránská nelze obsloužit! Využijte zastávku autobusu Podstránská, případně Bělohorská.
Tramvajové zastávky Líšeňská, Stránská skála a Stránská skála - smyčka nelze obsloužit! Využijte přilehlé zastávky autobusu (místo zastávky Líšeňská zastávku Malá Klajdovka, místo zastávek Stránská skála zastávky Podstránská nebo Bělohorská).