znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj
znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj

Brněnská muzejní noc 2015

http://www.idsjmk.cz/#lock3244

Sobotní večer 16. května 2015 je věnován tradiční Brněnské muzejní noci.
V 18 hodin otevřou svoje brány všechna muzea v Brně a okolí pro netradiční noční návštěvu. K místům vzdálenějším centru města bude zajištěna kyvadlová doprava mimořádnými autobusovými linkami s výchozí zastávkou Česká (nástupiště v blízkosti křižovatky Joštova × Moravské náměstí a na Brandlově ul.) - viz schéma.

Linky budou vedeny po následujících trasách, budou v provozu od 18:00 hodin a jejich provoz bude ukončen v rozmezí 23:00 - 0:30 hod.:
Linka A: Česká - Klusáčkova - Skácelova - Technické muzeum
Linka B: Marie Pujmanové (Centrum moderní architektury) - Žlutý kopec (Mahenův památník) - Česká - Bratislavská (Muzeum romské kultury) - Körnerova (Muzeum loutek) - Česká
Linka C*: Česká - Mohyla Míru
Linka D: Česká - Komárov - Chrlické náměstí - Rajhrad (Památník písemnictví na Moravě)
Linka E: Česká - Hrad Špilberk (Muzeum města Brna)
Linka F: Česká - Mendlovo náměstí (Mendelovo muzeum) - VIDA! - Anthropos (Moravské zemské muzeum)
Linka G: Česká - Zetor Gallery
Linka H*: Česká - Předklášteří (Podhorácké muzeum)
jízdní řád mimořádných linek A až H - ke stažení

schéma zastávek linek A až H v uzlu Česká - ke stažení
Cestující budou na všech výše uvedených autobusových linkách přepraveni zdarma.

*Pro nástup do vozidel linek C a H na České bude s ohledem na omezenou kapacitu příslušných muzeí vyžadováno předložení bezplatné jízdenky - místenky, je možné vyzvednout od úterý 12. května v Informační kanceláři DPMB, a.s. Novobranská ul. 18 (část místenek bude vydávána v úterý, část ve středu a část ve čtvrtek).

Jízdenka – místenka slouží k rezervaci jízdy pro 1 osobu (příp. s jedním dítětem do 6 let) na uvedený odjezd spoje z České. Jízdenka – místenka nezakládá nárok na místo k sezení. Linky C a H nemohou být operativně posilovány!

Na linku A budou nasazeny také historické autobusy Technického muzea; na všech linkách budou vybrané odjezdy zajišťovat nízkopodlažní autobusy.
Od 17:45 hod. do ukončení provozu je nástupní zastávka linky 32 Česká směr Královo Pole, Srbská přeložena k zastávce linek 34 a 36 na pravém nástupišti.
V nočních hodinách budou v souvislosti s konáním Brněnské muzejní noci podle aktuální situace posíleny exponované směry některých nočních autobusových linek od spojení u hlavního nádraží.
Bližší informace k akci naleznete na www.brnenskamuzejninoc.cz.