znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj
znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj

Výluka tramvají ve Starém Lískovci

Z důvodu podbíjení tramvajové tratě bude ve dnech 26. a 27. listopadu 2022 vždy od 8:45 do 18:45 omezen provoz tramvají ve Starém Lískovci.
Tramvajová linka 6 bude v provozu pouze v úseku Královo Pole, nádraží – Celní a dále pojede odklonem do smyčky Ústřední hřbitov. Z provozních důvodů pojede linka 6 ve směru z Králova Pole k Ústřednímu hřbitovu o 1 minutu dříve oproti pravidelnému jízdnímu řádu.
Tramvajová linka 8 ve směru do Starého Lískovce pojede po své pravidelné trase.
Tramvajová linka 8 ve směru do Líšně bude výchozí ze smyčky Ústřední hřbitov a pojede odklonem ulicemi Vídeňskou a Hybešovou. Neobslouží tak zastávky v úseku Starý Lískovec, smyčka – Soukenická. Zastávku Nové sady obslouží na 2. koleji.
Náhradní dopravu zajistí jednosměrné tramvajové linky X a x8:
Linka X pojede v trase Starý Lískovec, smyčka – Dunajská – Osová – Švermova – Běloruská – Krematorium – Celní (pouze v uvedeném směru).• Tramvaje na lince X pojedou mimořádně po levé koleji, všechny zastávky tedy budou obsluhovat v protisměru.Linka x8 pojede v trase Vsetínská – Vojtova – Křídlovická – Soukenická – Nové sady (pouze v uvedeném směru).• Tramvaje na lince x8 pojedou po standardní koleji, obslouží tedy pravidelné zastávky linky 8.
Pro cestu ze Starého Lískovce směr Mendlovo náměstí – Česká je možné použít linku X s přestupem na linky 5 nebo 6 v zastávce Celní.Pro cestu ze Starého Lískovce směr Hlavní nádraží je možné použít linku X s přestupem na odkloněnou linku 8 v zastávce Celní.Pro cestu ze Starého Lískovce směr Vojtova – Křídlovická je možné použít linku X s přestupem na linku x8 v zastávce Celní (s pěším přechodem k zastávce Vsetínská).
Podobná výluka se předpokládá také o následujícím víkendu 3. – 4. prosince 2022, kdy bude vyloučen provoz na opačné koleji. Podrobnosti budou zveřejněny.