znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj
znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj

Výluka autobusů v Žebětíně – 2. etapa

Z důvodu pokračující opravy povrchu komunikace bude od 5:30 v sobotu 13. listopadu 2021 do ukončení prací (předpoklad do neděle 28. listopadu 2021) vyloučen provoz v další části ulice Kohoutovické v Žebětíně.
Linky 51 a N98 pojedou v úseku Drdy – Křivánkovo náměstí / Žebětín, hřbitov obousměrným odklonem ulicemi Otevřenou a Ostrovačickou.• Ve směru od Bystrce tak vynechají zastávku Křivánkovo náměstí, náhradou obslouží zastávku Helenčina.• Ve směru do Bystrce obslouží všechny pravidelné zastávky.
Linka 52 ve směru na Mendlovo náměstí pojede v úseku Drdy – Ríšova odklonem ulicí Otevřenou a dále v úseku Bartolomějská – Kohoutovice, hájenka odklonem ulicí Dlážděnou a po Staré dálnici (stejně jako v první etapě).• Vynechá tak zastávky Křivánkovo náměstí (od Kohoutovické), Křivánkovo náměstí (od Bartolomějské), Žebětín, škola, Kohoutovická, Kopce a Stará dálnice.• Na odklonové trase obslouží zastávku Borovník.
Linka 52 ve směru do Bystrce pojede v úseku Stará dálnice – Bartolomějská odklonem po Staré dálnici a ulicí Dlážděnou (stejně jako během první etapy) a dále v úseku Ríšova – drdy odklonem ulicí Otevřenou.• Vynechá tak zastávky Kopce, Kohoutovická, Žebětín, škola, Křivánkovo náměstí (od Kohoutovické) a Helenčina.• Na odklonové trase obslouží zastávku Borovník.• V úseku Bartolomějská – Ríšova obslouží navíc stejně jako během první etapy zastávky Žebětín, hřbitov (dočasně zřízena naproti zastávce směr Bartolomějská) a Křivánkovo náměstí (zastávka běžně obsluhovaná směr Mendlovo náměstí).
Změny zastávek:Helenčina – obsluhována pouze ve směru od BystrceKřivánkovo náměstí – obsluhována pouze ve směru do Bystrce (zastávka od Bartolomějské), linky 51 a N98 ve směru od Bystrce obsluhují náhradou zastávku HelenčinaŽebětín, hřbitov – ve směru na Mendlovo náměstí obsluhována linkou 52 v protisměruŽebětín, škola, Kohoutovická – bez obsluhy (náhradou je možné použít zastávky Drdy, Křivánkovo náměstí nebo Bartolomějská)Kopce – bez obsluhy (náhradou je možné použít zastávku Borovník)Stará dálnice – ve směru do Kohoutovic obsluhována pouze linkou 50