znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj
znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj

Náhrada S41 autobusy

Ve dnech 28. a 29.3.2023 vždy od 8:30 do 14:25 budou vlaky linky S41 nahrazeny náhradní autobusovou dopravou (NAD), která bude organizována podle výlukového jízdního řádu linky xS41.
Vlaky z/do Brna pojedou přímo do/z Ivančic, kde je umožněn přestup cestujících na/z NAD.Autobusy pojedou po několika odlišných trasách:

  • trasa A – vede ze stanice Ivančice přes Moravský Krumlov, nám. (mimo žel. stanici), Rakšice do Bohutic – Miroslavi a zpět.
  • trasa B – vede ze železniční stanice Ivančice do Mor. Krumlov žel.st.. Odtud rozveze cestující na zastávky IDS JMK v Moravském Krumlově: stezka, Václavská, Kavalírka, nám., u parku, poliklinika, Břízová, Jatky a zpět.

Přestup mezi autobusy NAD a autobusy linek 441, 442, 443, 444 a 445 ve směru z Brna je zajištěn na zastávce IDS JMK „Moravský Krumlov, u parku“. 
Přeprava jízdních kol jako spoluzavazadel není ve spojích náhradní dopravy zajištěna.
Stanoviště náhradní autobusové dopravy:Ivančice (trasa A a B) - u nádražní budovy na zastávce autobusů IDS JMK "Ivančice, žel. st."Moravský Krumlov (trasa A)- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, u parku"- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, náměstí"- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, Kavalírka"- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, Durdice"- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, Rakšice, restaurace"
Moravský Krumlov (trasa B)- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, žel. st.“- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, Stezka"- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, Václavská"- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, Kavalírka"- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, náměstí"- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, u parku"- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, poliklinika"- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, Břízová"- na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, jatky"
Rakšice (trasa A) - u nádražní na zastávce autobusů IDS JMK "Moravský Krumlov, Rakšice, žel. st."
Bohutice (trasa A) - v obci, na zastávce autobusů IDS JMK „Bohutice“
Miroslav (trasa A) - na zastávce autobusů IDS JMK "Miroslav, rozc.4.0"