znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj
znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj

Výluka tramvají v ulici Vídeňské v Brně

http://www.idsjmk.cz/#lock5672

Z důvodu opravy kolejí a podbíjení tramvajové tratě bude od soboty 22. dubna 2017 5:20 hodin nepřetržitě do neděle 23. dubna 2017 16:00 hodin vyloučena tramvajová doprava v ulici Vídeňské.

Regionální linka 501 bude vyčkávat na linku x2, odjede s drobným zpožděním.

POZOR: pro cestu do Modřic počítejte s větší časovou rezervou! Regionální autobusy z Modřic odjíždějí dle pravidelných JŘ.

Linka 2 bude rozdělena na dva provozní úseky. Jedna část linky bude v provozu pouze v úseku Stará osada – Václavská a dále pojede odklonem na Mendlovo náměstí, druhá část linky bude zajištěna kyvadlovým provozem v úseku Bohunická – Modřice, smyčka po koleji běžně používané pro směr jízdy do centra. Linka tak vynechá všechny zastávky v úseku Poříčí – Ústřední hřbitov-smyčka.
Linka 5 bude v provozu pouze v úseku Štefánikova čtvrť – Mendlovo náměstí. Vynechá tak všechny zastávky v úseku Poříčí – Ústřední hřbitov, smyčka.
Linka 6 pojede mezi zastávkami Česká (přeložena k zastávkám linky 9 u kostela sv. Tomáše) – Krematorium obousměrným odklonem přes náměstí Svobody a ulicí Renneskou. Vynechá tak všechny zastávky v úseku Šilingrovo náměstí – Celní.
Náhradní doprava bude zajištěna mimořádnou autobusovou linkou x2 v trase Mendlovo náměstí – Poříčí – Celní – Ústřední hřbitov – Bohunická. V ranních a večerních hodinách (cca do 7:30 hod. a od 21:45 hod.) bude linka prodloužena z Mendlova náměstí až na Českou (zastávky linky 6 v ulici Joštově).
 Změny zastávek:
• Česká – pro linku 6 v obou směrech přeložena na zastávky linky 9 u kostela sv. Tomáše;
• Hluboká, Ústřední hřbitov, Ústřední hřbitov-smyčka – autobus linky x2 obslouží zastávky autobusu na silnici;
• Bohunická – tramvaj zastavuje v obou směrech na zastávce na koleji běžně používané pro směr jízdy do centra, autobus linky x2 obslouží zastávku linky 50 směr Komárov;
• Ořechovská, Moravanské lány, Moravanská, Modřická cihelna, Modřice, Tyršova – linka 2 při jízdě do Modřic obslouží zastávky na levé koleji (běžně používané pro směr jízdy do centra).