znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj
znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj

Brněnská muzejní noc 2017

http://www.idsjmk.cz/#lock5754

V sobotu 20. května 2017 přibližně od 18:00 do 24:00 hodin se uskuteční tradiční akce Brněnská muzejní noc - noční návštěva muzeí s programem.

Do muzeí nacházejících se mimo centrum Brna nebo mimo území města Brna bude zajištěna kyvadlová doprava následujícími mimořádnými autobusovými linkami:
A - Česká – Technické muzeum se zastávkami: Klusáčkova a Skácelova v základním intervalu mezi spoji 10 minut;
B - Žlutý kopec (Mahenův památník) – Česká – Bratislavská se zastávkou: Körnerova (u divadla Radost na Bratislavské ul.; jen směr Žlutý kopec), v základním intervalu 30 minut;
C - Česká – Mohyla Míru bez zastávek v intervalu 60 minut, kapacita této linky je přizpůsobena kapacitě areálu Mohyly Míru a interval nelze zkrátit ani řadit posilové spoje;
D - Česká – Rajhrad se zastávkami: Úzká (Fait Gallery), Komárov a Chrlické nám. v základním intervalu 15 minut;
E - Česká – Hrad Špilberk bez zastávek v základním intervalu 5 minut;
F - Česká – Anthropos se zastávkami: Mendlovo nám. a VIDA! (Křížkovského) v int. 7-8 minut;
G - Česká – Zetor Gallery se zastávkami: Úzká (Fait Gallery) a Hladíkova (Industra) v základním intervalu 30 minut;
H - Česká – Předklášteří bez zastávek v intervalu 60 minut, kapacita této linky je přizpůsobena kapacitě areálu Podhoráckého muzea a interval nelze zkrátit ani řadit posilové spoje.

Provoz všech uvedených linek bude zajišťován od 18 přibližně do 0:30 hodin (poslední spoje z České na linkách A, B, E, F odjedou do cca 23:30 hod., na linkách C, D, G a H cca do 22:30 hod.), přeprava cestujících je zdarma.

Pravidelná trolejbusová linka 32 bude na konečné Česká od 17:45 hod. využívat zastávky linek 34 a 36 (pravé nástupiště).

Na linku A budou navíc na posilové spoje nasazeny také historické autobusy Technického muzea; na všech linkách budou vybrané odjezdy zajišťovat nízkopodlažní autobusy. Pro nástup do vozidel linek C a H na České bude s ohledem na omezenou kapacitu příslušných muzeí vyžadováno předložení bezplatné jízdenky - místenky, které je možno vyzvednout od 17. do 19. května v informačním stánku Brněnské muzejní noci na náměstí Svobody od 10.00 do 18.00 hodin (historický autobus ze sbírky Technického muzea v Brně).

Místenky budou vydávány v počtu maximálně 5 ks/osoba/spoj a jen do vyčerpání stanovené kapacity autobusu. Linky C a H nemohou být operativně posilovány!

V nočních hodinách budou v souvislosti s konáním Brněnské muzejní noci podle aktuální situace posíleny exponované směry některých nočních autobusových linek od spojení u hlavního nádraží a přibližně do 1:00 hodin bude prodloužen provoz tramvajových linek 1, 4, 8 a 12.

 

JÍZDNÍ ŘÁDY KE STAŽENÍ