kveten2017.pdf 908,44 kB

Kino Měnín na Facebooku:

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
skutečný příběh muže, který se za války stal hrdinou bez jediného výstřelu
Pátek 5. května, 20.00. Vstupné 70 Kč. Vhodný od 12 let. 131 minuta.
Krátce po útoku na Pearl Harbor se přihlásil tehdy třiadvacetiletý Američan Desmond Doss do služby vlasti. Z hloubi svého přesvědčení však odmítal nosit jakoukoliv zbraň a zabíjet. Jako jediný americký voják ve 2. světové válce bojoval v první linii neozbrojený. Přesto však během krvavé bitvy o Okinawu zachránil životy 75 mužů... Válečný film oscarového režiséra Mela Gibsona. USA / Austrálie 2016. České titulky.

Personal Shopper
duchařské drama oceněné na festivalu v Cannes
Pátek 12. května, 20.00. Vstupné 70 Kč. Mládeži přístupný. 105 minut.
Mladá Američanka Maureen se živí v Paříži jako osobní nákupčí oblečení pro obletovanou mediální celebritu. Svůj volný čas tráví v podivném opuštěném domě. Její bratr, dvojče Lewis, nedávno zemřel. Brzy po jeho smrti Maureen začne přijímat nejednoznačné zprávy pocházející z neznámého zdroje. Je dívka opravdu schopná komunikovat s dušemi zemřelých? Thriller natáčený částečně v Praze. Francie / Německo 2016. Anglické znění s českými titulky.

Kde byl Peťa? Jižní Korea
PŘEDNÁŠKA
Sobota 13. května, 19.00. Vstupné dobrovolné
Benefiční cestovatelská beseda pro Konto Bariéry. www.kdejepeta.cz

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa
strhující animovaný film ze studia Walta Disneyho DĚTSKÉ PŘEDSTAVENÍ
Pátek 19. května, 18.00. Vstupné 60 Kč. Mládeži přístupný. 107 minut.
Příběh vypráví o nebojácné dospívající dívce Vaianě, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana kdysi mocného poloboha Mauiho, který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe.  USA 2016. Český dabing.

Na mléčné dráze
filmová projekce + hudební vystoupení FILMOVÝ KLUB
Sobota 20. května, 20.00. Podrobnosti na plakátech, webu a facebooku.
Nejnovější film Emira Kusturici a koncert brněnské skupiny Velebend.
Info: 733 737 867, facebook/Filmový klub Měnín, web kina.

Všechno nebo nic
komedie o milostných eskapádách dvou krásných žen
Pátek 26. května, 20.00. Vstupné 70 Kč. Vhodný od 12 let. 107 minut.
Linda a Vanda jsou nerozlučné kamarádky a spolumajitelky malého knihkupectví v centru města. Linda (Táňa Pauhofová) je rozvedená, má malou dceru a pocit zodpovědnosti. Ten naopak chybí Vandě (Klára Issová), svobodné, nezávislé ženě, která muže přitahuje jako magnet. V obchodě s nimi pracuje Edo, který taky touží po lásce na věky věků, ale jako plachý a citlivý gay to má těžké. Životy téhle trojice zamotá několik mužů... Romantická komedie. ČR 2017.

OD ČERVNA BUDE KINO Z DŮVODU REKONSTRUKCE ZAVŘENÉ.

NA VAŠI NÁVŠTĚVU SE BUDEME TĚŠIT OPĚT NA PODZIM.

Rezervace vstupenek – pokladna kina: tel. 724 910 784 nebo info@kinomenin.cz

www.kinomenin.cz

lem Annapurny

PŘEDNÁŠKA

Sobota 25. března, 19.00. Vstupné 50 Kč.

Cestovatelská přednáška nejen o treku kolem masivu Annapurna. Více informací na webu kina.

Anděl Páně 2
hvězdně obsazená filmová pohádka v režii Jiřího Stracha
Pátek 7. dubna, 19.00. Vstupné 70 Kč. Mládeži přístupný. 99 minut.
Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl popleta a jeho kamarád čert pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky... ČR 2016.

Manžel na hodinu
pokračování diváckého hitu Hodinový manžel
Pátek 14. dubna, 20.00. Vstupné 70 Kč. Vhodný od 12 let. 104 minuty.
Příběh sleduje další osudy čtveřice hráčů vodního póla z Nymburka, kteří začali pracovat jako hodinoví manželé – Milana (Bolek Polívka), Honzy (David Novotný), Jakuba (David Matásek) a Kryštofa (Lukáš Latinák). Milanův vztah k doktorce Elišce se slibně vyvíjí a vypadá to, že svatbě nic nestojí v cestě. Ovšem kromě jedné „drobnosti“ – Milan je stále ženatý se Slovenkou Jankou. A je tu ještě další problém – návrat čtveřice k hraní vodního póla se kvůli Jakubovým depresím nedaří. A tak se Kryštof rozhodne přivést do bazénu akvabely... Komedie režiséra Tomáše Svobody. ČR 2016.

The Beatles: Eight Days a Week
příběh kapely, která změnila svět
Pátek 21. dubna, 20.00. Vstupné 70 Kč. Mládeži přístupný. 100 minut.
Oscarový režisér Ron Howard přináší na filmová plátna jedinečný filmový projekt, který autenticky zachycuje období koncertních let 1962–1966 z perspektivy samotných členů skupiny The Beatles. Uvidíte exkluzivní rozhovory se členy skupiny a také doposud nezveřejněné záběry. Dokument v původním znění s titulky. USA 2016.

Lichožrouti
Držte si ponožky! DĚTSKÉ PŘEDSTAVENÍ
Sobota 29. dubna, 17.00. Vstupné 60 Kč. Mládeži přístupný. 83 minuty.
Lichožrouti jsou malí neviditelní tvorové, kteří mohou za to, že nám lidem z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – ta lichá. Ponožkami se totiž živí! Osudy lichožroutů a jejich největšího protihráče, podivínského profesora, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého lichožrouta Hihlíka. Hihlík musí překonat strach, vylézt z okna a vydat se hledat strejdu Padreho – lichožroutského mafiána, o kterém dosud neměl ani tušení... Animovaný dobrodružný film podle slavné knižní předlohy spisovatele Pavla Šruta a výtvarnice Galiny Miklínové. České znění. ČR / SR 2016.

Rezervace vstupenek – pokladna kina: tel. 724 910 784 nebo info@kinomenin.cz

www.kinomenin.cz

PŘIPRAVUJEME:

13. května –„Kde byl Peťa? Jižní Korea“ – benefiční cestovatelská přednáška, vstupné dobrovolné.

20. květnaNa mléčné dráze (režie Emir Kusturica) – projekce filmového klubu.