znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj
znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj

Výluka Vranovská/Jugoslávská - další etapa

https://www.idsjmk.cz:443/#lock10667

Z důvodu celkové rekonstrukce kolejového trojúhelníku v křižovatce ulic Jugoslávská a Vranovská je omezen provoz veškeré dopravy touto křižovatkou. Rekonstrukce probíhá v několika etapách.

V druhé fázi rekonstrukce bude od zahájení provozu denních linek v pondělí 16. dubna 2018 (pro linku N94 kontinuálně pokračuje opatření z první fáze výluky) do ukončení prací (předpoklad 29. dubna 2018) omezen provoz v části křižovatky ve směru do ulice Cejl.

Linka 3 pojede mezi zastávkami Česká – Vojenská nemocnice pojede obousměrným odklonem ulicí Cejl a vynechá zastávky Moravské náměstí, Náměstí 28. října, Dětská nemocnice a Jugoslávská.

Linka 4 pojede mezi zastávkami Malinovského náměstí (zastávky linky 1) – Trávníčkova obousměrným odklonem ulicí Milady Horákové a vynechá zastávky Körnerova a Tkalcovská.

Linka 11 pojede mezi zastávkami Česká – Jugoslávská pojede obousměrným odklonem ulicí Milady Horákové a vynechá zastávky Malinovského náměstí, Körnerova, Tkalcovsk. Zastávku Jugoslávská obslouží pouze jednou, a to na zastávkách linky 9.

Linka N94 uzavřený úsek objede po okolních komunikacích (pokračující opatření z první fáze výluky). Ve směru do centra vynechá zastávku Trávníčkova, náhradou obslouží zastávku Jugoslávská (u Domu zdraví).
Částečnou náhradní dopravu (především přímé spojení přestupních uzlů Jugoslávská a Stará osada) zajistí autobusová linka 58 prodloužená na Jugoslávskou.
Linka 58 ve směru z Líšně na Jugoslávskou pojede po trase a zastávkách Líšeň, hřbitov – po trase a zastávkách linky 58 – Stará osada – Kuldova (zastávka tramvaje) – Vojenská nemocnice (zastávka tramvaje) – Trávníčkova – Jugoslávská (zastávka linky 5 směr centrum). Zastávku Kuldova obslouží na zastávce tramvaje a vynechá zastávku Židenice, nádraží.
Linka 58 ve směru z Jugoslávské do Líšně pojede po trase a zastávkách Jugoslávská (u Domu zdraví) – Vojenská nemocnice (v ulici Lazaretní) – Židenice, nádraží (v ulici Lazaretní) – po trase a zastávkách linky 58 - Líšeň, hřbitov. Zastávku Židenice, nádraží obslouží v přeložené poloze mimo terminál v ulici Lazaretní.
Změny zastávek:
Jugoslávská - linka 11 obslouží pouze zastávky v ulici Jugoslávské směr Lesná.
Kuldova - linka 58 ve směru na Jugoslávskou obslouží zastávku tramvaje.
Trávníčkova - ve směru do centra bez obsluhy linkou N94.
Vojenská nemocnice - linka 58 ve směru do Líšně obslouží přeloženou zastávku v ulici Lazaretní (u křižovatky s ulicí Zábrdovickou).
Židenice, nádraží - bez obsluhy linkou 58 ve směru z Líšně, linka 58 ve směru do Líšně obslouží přeloženou zastávku v ulici Lazaretní.