znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj
znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj

Historickým vlakem na VETERANFEST ve Slavkově

https://www.idsjmk.cz:443/#lock10994

V sobotu 30. 6. se ve Slavkově u Brna koná tradiční a pravděpodobně v ČR největší sraz majitelů veteránů - motocyklů a automobilů. Při této příležitosti pro vás KORDIS JMK společně se Zámkem Slavkov - Austerlitz připravili speciální historický vlak. Usnadní vám cestu mezi Brnem a Slavkovem a odpoledne zase zpět. Ve Slavkově budou navíc mezi nádražím a zámkem, kde se VETERANFEST koná, pendlovat historické autobusy Technického muzea v Brně.

A to nejlepší nakonec: jak historický vlak, tak jízdy historických autobusů jsou bezplatné. Jedině je nutné se zaregistrovat (pro jízdu vlakem i busem) na tomto odkazu: http://vstupenky.zamek-slavkov.cz/list?mrsid=1.

Doporučujeme se zaregistrovat včas, volná místa ve vlaku rychle ubývají. Kdyby náhodou volné místo nezbylo, můžete využít jakýkoli jiný vlak S6 nebo R56 mezi Brnem a Slavkovem (cena jízdenky pro držitele šalinkarty pro Brno je 27 Kč). Na každý vlak od Brna i od Veselí a Kyjova bude od cca 9:00 do cca 15:00 bude navazovat ve Slavkově bezplatný historický autobus.

Na závěr tip na rodinný výlet (případně: kam poslat manželku a děti, až je vozidla ve Slavkově přestanou bavit): stačí se svézt z VETERANFESTU historickým autobusem v 12:50 na vlakové nádraží, odtud ve 13:06 bude historický vlak pokračovat do Bučovic (bezplatně). Tam bude čas cca 70 minut na prohlídku bučovického zámku nebo zámeckého parku, který je hned u nádraží. Prohlídka trvá 30 nebo 45 minut podle okruhu. Z Bučovic pak historický vlak odjede v čase 14:42 do Slavkova (čas na občerstvení) a v 15:30 odtud bude pokračovat zpět do Brna.

Upozornění: historický vlak nebude tažen parní lokomotivou, jde o soupravu historických, již nepoužívaných dobových vozidel a lokomotivy, které jsou zhruba ze stejného období jako většina vystavovaných vozidel.