znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj
znak obce Měnín
obec Měnín
okres Brno – venkov, Jihomoravský kraj

Aktuality IDS

Změna trasy linky 732

http://www.idsjmk.cz#080717

Festival UNIJAZZ 2008

http://www.idsjmk.cz#080716

Výluka ulice Nádražní ve Vyškově

http://www.idsjmk.cz#080709

Výluka v Brně - Bosonohách

http://www.idsjmk.cz/aktuality/080603Bosonohy.pdf

Provoz v období vánočních svátků

Vzhledem k očekávané zvýšené poptávce v rámci předvánočních nákupů bude na Zlatou neděli 23. prosince 2007 veden provoz na linkách 1 až 84 dle jízdních řádů pro SOBOTY. Na vlakových linkách a regionálních autobusových linkách pojedou spoje podle pravidelných jízdních řádů. Na Štědrý den 24. prosince 2007 budou pro linky 1 až 84 do 16 hodin platit jízdní řády pro SOBOTU. Denní linky po 16. hodině postupně ukončí provoz a dále pojedou jen noční autobusové linky 90 až 99 se spojením u Hlavního nádraží v 17:00 - 17:30 - 18:00 hod., poté každých 30 minut až do 2:00 hodin následujícího dne a dále po hodině = běžný noční provoz. U vlakových a regionálních autobusových linek IDS JMK platí omezení některých spojů vyznačené v jízdních řádech inverzními značkami - obecně platí, že vlaky a regionální autobusy ukončí provoz do cca 16 hodin. Poslední odjezdy linek v Brně dne 24. 12. Ve dnech svátků 25. a 26. prosince 2007, stejně jako na Nový rok 1. ledna 2008 pojedou linky 1 až 84 podle jízdních řádů platných pro NEDĚLE. U vlaků a regionálních linek IDS JMK prosím sledujte omezení vybraných spojů vyznačené v jízdních řádech. V pracovních dnech 27., 28. prosince 2007 a 2. ledna 2008 bude doprava na linkách 1 až 84 vedena podle jízdních řádů pro PRACOVNÍ DNY - PRÁZDNINY a rovněž nepojedou zvláštní autobusové školní spoje. U vlaků a regionálních linek IDS JMK doporučujeme věnovat pozornost omezením některých spojů označených příslušnými inverzními značkami. Na Silvestra 31. prosince 2007 budou pro veškeré linky IDS JMK (včetně regionálních) do 20 hodin platit jízdní řády pro SOBOTU. Denní linky po 20. hodině postupně ukončí provoz a dále pojedou jen noční autobusové linky 90 až 99 se spojením u Hlavního nádraží ve 21:00 - 21:30 - 22:00 hod., poté každých 30 minut až do 2:00 hodin následujícího dne a dále po hodině = běžný noční provoz. U vlaků a regionálních linek IDS JMK platí omezení některých spojů vyznačené v jízdních řádech - obecně platí, že vlaky a regionální autobusy spoje ukončí provoz do cca 20 hodin.

UPOZORNĚNÍ PRO STUDENTY PŘED VÁNOCI

Studentům odjíždějícím z Brna dálkovými vlaky R, Ex. EC a SC doporučujeme, aby si ušetřili stání ve frontě před pokladnami a koupili si jízdenku přes internet. Využijte www.eshop.cd.cz. Například jízdenka do Prahy se dá pořídit již od 35 Kč!

Nové jízdní řády a vyhledávač spojení v prodeji

Nové Knižní jízdní řády IDS JMK pro rok 2008 včetně plánů sítě, nového tarifu a rad pro cestující jsou v prodeji za 45 Kč v prodejnách tisku, na nádražích a v informační kanceláři Dopravního podbniku města Brna. Vedle tištěné podoby jízdních řádů je možné na nádražích a v prodejnách DPMB za 19 Kč zakoupit jízdní řády v elektronické podobě na CD ROM. To obsahuje i vyhledávač spojení v rámci IDS JMK, který je možné si po celý rok bezplatně aktualizovat.

Ukončení výluky v Újezdu u Brna

Od úterý 18. 12. 2007 je ukončena výluka v Újezdu u Brna. Mění se proto jízdní řád linek 610 a 630.

Definitivní JŘ ČD zveřejněny

Definitivní JŘ ČD zveřejněnyDefinitivní oficiální jízdní řády Českých drah pro období 2007/2008 pro tratě v Jihomoravském kraji jsou uvedeny na www.idsjmk.cz.

Výluka na vlakových linkách S4 a S41

Od 17. 11. 06:05 do 26. 11. 13:25 bude z důvodu přestavby žel.uzlu Brno přerušena doprava přes stanici Brno - Horní Heršpice ve směru Střelice. Doprava na dotčených linkách IDS JMK bude organizována následovně: linka R4: Rychlíky a spěšné vlaky budou vedeny po objízdné trase přes Brno-Židenice. Předpokládané zpoždění cca 15 min. linka S4: V úseku Brno hlavní nádraží - Střelice (u části vlaků až Zastávka u Brna) budou vlaky nahrazeny autobusy náhradní dopravy. Dříve než v čase pravidelného odjezdu odjede z Brna hl.n. autobus nahrazující vlak 4802 směr Jihlava: odjezd již ve 3:30 hod. Konkrétní opatření u jednotlivých vlaků jsou různá, najdete je zde a na vývěskách ve stanicích nebo se informujte u pracovníků Českých drah. Předpokládané zpoždění osobních vlaků ve směru z Brna 15 minut, ve směru do Brna 20 - 25 minut (do 10:00 hod. cca 5 min.). linka S41: V úseku Brno hlavní nádraží - Střelice budou vlaky nahrazeny autobusy náhradní dopravy. Dříve než v čase pravidelného odjezdu odjede z Brna hl.n. autobus nahrazující vlak 4400 směr Hrušovany nad Jev.: odjezd již ve 4:20 hod. Předpokládané zpoždění ve směru z Brna 15 minut, ve směru do Brna až 20 - 25 minut. U obou linek autobusy náhradní dopravy neobslouží: žel. stanici Brno-Horní Heršpice (zastaví na zastávce linek č. 60, 61 Ústřední hřbitov, docházková vzdálenost ze žel. st. Brno-Horní Heršpice je cca 10 min.) zastávku Troubsko (náhradní zastávka Troubsko, obecní úřad) stanici Střelice u spojů nahrazujících vlaky linky S4 Brno - Zastávka a zpět (zastaví na zastávce autobusů Střelice, Vršovice). Omlouváme se za způsobené problémy.

Od 9. prosince 2007 platí nové jízdní řády

V rámci každoroční celostátní změny jízdních řádů dochází od 9. prosince 2007 k úpravám jízdních řádů i na linkách IDS JMK. Jedná se o změny spíše menšího rozsahu, přesto se týkají většiny linek. Bez výraznějších zásahů zůstávají autobusové jízdní řády na Tišnovsku. V oblasti Zastávky u Brna a na Ivančicku dochází k posunům v řádech cca 5 minut z důvodu úpravy časových poloh navazujících vlaků. V oblasti Židlochovicka a na Blanensku rovněž dochází k drobným časovým posunům spojů. Více změn zaznamenají cestující na Vyškovsku, kde budou přidány nové spoje, a na Boskovicku, kde rovněž dojde k přidání spojů a k dalším úpravám jízdních řádů dle požadavků obcí a cestujících. V železniční dopravě se zavádí nová linka S1, která umožní pohodlné a rychlé spojení Kuřimska a po přestupu i Boskovicka a Blanenska s průmyslovou zónou Brno - Slatina. Dále dochází v dopolední době k posílení vlakových linek S2 v úseku Brno - Skalice nad Svitavou a S3 v úseku Hrušovany u Brna - Brno - Kuřim. V uvedených úsecích budou vlaky jezdit v pracovní dny od zahájení provozu až do cca 18. hodin v pravidelném třicetiminutovém taktu. Cestující z Tišnova a Kuřimi budou moci nově navíc využít v rámci tarifu IDS JMK i rychlíky spojující tato města s Brnem. Tuto možnost dosud měli cestující ve směru z Brna do Blanska a Letovic a z Brna do Náměště nad Oslavou.Nové jízdní řády IDS JMK včetně linek městských doprav v Brně, Blansku, Adamově a Vyškově jsou již zveřejněny na webu idsjmk.cz

Od 1. ledna 2008 platí nový Tarif IDS JMK

Po dobu existence IDS JMK dochází k trvalému nárůstu nákladů na provoz veřejné dopravy. K začátku příštího roku se připravuje zvýšení daně z přidané hodnoty z 5 % na 9 %. Zejména tyto důvody vedou k úpravě Tarifu IDS JMK včetně úprav jízdného ve městech Brno, Blansko, Vyškov a Adamov s platností od 1. ledna 2008. Nový Tarif IDS JMK si klade za cíl podpořit především pravidelné cestující veřejnou dopravou. Proto v oblasti předplatních jízdenek dochází pouze k minimálním změnám v cenách. Mírně narůstá cena měsíčních předplatních jízdenek, cena čtvrtletních a ročních jízdenek zůstává na dosavadní úrovni a cena ročních jízdenek vydaných pro dvě zóny klesá.Cena jednorázových jízdenek se zvyšuje v řádu korun. Pokud cestující chtějí ušetřit a nezaplatit za jednorázové jízdné více než dosud, mohou si zakoupit univerzální jízdenku. Její cena se nemění.Nový Tarif IDS JMK pomůže mnohým cestujícím, kteří nemohli cestovat s jednou úsekovou jízdenkou a nevyplatila se jim ani jízdenka dvouzónová s platností 40 minut. Pro ně se zavádí nová jízdenka dvouúseková pro dva překrývající se úseky a to v jednorázové i předplatní formě.Obyvatelé obcí starší 70 let o doprovod dětí do 3 let dojíždějící z regionu pravidelně do Brna mohou využít novou speciální měsíční předplatní jízdenku. Odpadne jim tak povinnost si označovat jednorázovou jízdenku při každé své cestě. Nevyužité jednorázové jízdenky je nutné využít do 15. ledna 2008, po tomto datu není možné vyměnit ani vrátit. Cestující, kteří neznají přesný počet jízd, který dokonce roku vykonají, si mohou zakoupit univerzální jízdenku, jejíž cena se nemění a která platí i po 15. lednu 2008.POZOR: PRŮKAZKY PRO DOSPĚLÉ DLE STARÉHO VZORU (BEZ ČÁROVÉHO KÓDU) PLATÍ JEN DO 31. 12. 2007, JE NUTNÉ JE VYMĚNIT ZA NOVÉ. POKUD MÁTE DOMA ZÁSOBU JEDNORÁZOVÝCH JÍZDENEK DLE SOUČASNÉHO TARIFU, SPOTŘEBUJTE JE DO 15. LEDNA 2008. PO TOMTO DATU NENÍ MOŽNÉ JÍZDENKY VYMĚNIT ANI VRÁTIT! KUPTE SI PŘEDPLATNÍ JÍZDENKY JEŠTĚ DO 31. 12. 2007, PŘEDPRODEJ NA ČD A DPMB ZAČÍNÁ JIŽ 2. 12.!

NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍ

NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍSpolečnost KORDIS JMK spol. s r. o. hledá zaměstnance do pozice: DISPEČER Náplň práce: Řízení provozu IDS JMK, komunikace s cestujícími, operativní řešení problémů v dopravě. Požadavky: Vzdělání VŠ nebo SŠ, zájem o oblast veřejné dopravy, znalost programů MS Excel, MS Word. Nezbytná je schopnost rychlého a správného rozhodování, komunikativnost, odolnost proti stresu. VEDOUCÍ DISPEČINKU IDS JMK Náplň práce: Organizační a řídící činnost centrálního dispečinku IDS JMK, komunikace s cestujícími, jednání s dopravci. Požadavky: Vzdělání VŠ nebo SŠ, organizační a řídící schopnosti, znalost problematiky veřejné dopravy, praxe v obdobné činnosti vítána. EKONOM V DOPRAVĚ Náplň práce: Ekonomické činnosti organizátora veřejné hromadné dopravy, ekonomické analýzy a rozbory, technická podpora ekonomické činnosti. Požadavky: Vzdělání VŠ nebo SŠ ekonomického nebo technického směru, zájem o oblast veřejné dopravy, znalost programů MS Excel, MS Word případně MS PowerPoint. Kontakt: Zájemce žádáme o zaslání žádosti o zaměstnání a životopis na adresu KORDIS JMK, spol. s r. o., Nové sady 30, 602 00 Brno nebo info@kordis-jmk.cz v termínu do 10. 12. 2007.

Provoz dopravy v období prázdnin a svátků

Ve dnech 25. a 26. října 2007 bude na linkách IDS JMK platit běžný jízdní řád pro pracovní dny, avšak zrušeny budou školní autobusové spoje (na všech základních a středních školách budou podzimní prázdniny). V regionu nepojedou autobusové spoje označené inverzní vysvětlivkou 50. Dne 28. října 2007 bude na linkách s provozním označením do čísla 100 doprava vedena podle jízdních řádů pro neděle, v případě regionálních autobusů pojedou spoje označené křížkem. Dne 17. listopadu 2007 bude doprava na linkách s provozním označením do čísla 100 vedena podle jízdních řádů pro sobotu, v případě regionálních autobusů pojedou spoje označené křížkem. U vlaků a regionálních autobusů doporučujeme v uvedených dnech věnovat zvýšenou pozornost inverzním vysvětlivkám u jednotlivých spojů.

Památka zesnulých (27. 10. - 4. 11.)

Vzhledem k očekavané zvýšené poptávce po přepravě k Ustřednímu hřbitovu v Brně bude ve dnech 27. října až 4. listopadu 2007 posílena doprava nasledujícím způsobem: V pracovních dnech od 29. 10. do 2. 11. vždy od 8 do 18 hodin bude tramvajová linka 7 mimo provoz a její odjezdy v teto době nahradí posilená linka 6. O sobotách 27. 10., 3. 11. a nedělích 28. 10. a 4. 11. bude v době od 8 do 18 hodin zkrácen interval na linkách 2 a 6.

Veletrh INVEX-DIGITEX

Ve dnech 23. až 27. října 2007 se bude v arealu brněnského vystaviště konat mezinarodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX - DIGITEX. Doprava k arealu vystavště: Od 8 do 19 hodin bude v provozu posilová tramvajová linka s označením P1 po trase Zvonařka - Hlavní nadraží - Pisárky a zpět. V sobotu 27.10. bude provoz linky P1 ukončen před 18. hodinou. V pracovnich dnech 23. až 26. 10. od 8 do 13.30 hodin bude v provozu mimořádná linka P2 na trase Stará osada - Hlavní nadraží - Pisárky (jedná se o náhradu spojů linky 2, které v této době končí ve smyčce Ustřední hřbitov). V pracovních dnech 23. až 26.10. od 8.15 do 18.15 hodin bude v provozu mimořádná linka P7 na trase Kralovo Pole, nadraží - Česká - Pekařská - Pisárky. Linka P7 nahradí v uvedené době linku 7, která bude mimo provoz.

Změny jízdních řádů na linkách 221, 224, 225

Od 8. října 2007 dochází ke změnám jízdních řádů blanenské městské dopravy - linek 221, 224 a 225.

Škoda Trasportation A1 GP na Masarykově okruhu

V rámci konání Škoda Trasportation A1 GP na Masarykově okruhu je ve dnech 13. a 14. října 2007 v době od 7:00 do 18:00 hodin v provozu autobusová linka 400 Mendlovo náměstí - Automotodrom. Doprava na lince je zdarma. Jízdní řád najdete na www.dpmb.cz.

Změny jízdních řádů na linkách 30, 53 a 77

Od 8. října 2007 dochází ke změnám jízdních řádů na linkách 30, 53 a 77.

Změny jízdních řádů na linkách 235, 301, 332

Na základě požadavku cestujících dochází od 15. října 2007 ke změně jízdních řádů linek 235, 301 a 332. Zejména se jedná o posílení spojů na lince 301. V souvislosti s touto změnou se mění i přípojové řádky na vlakových linkách S2 a S3.

Změny jízdních řádů na linkách 30, 53 a 77

Od 8. října 2007 dochází ke změnám jízdních řádů na linkách 30, 53 a 77. Brno jihomoravský kraj MHD integrovaná doprava JMK. Integrovaný dopravní systém, letiště Brno, tramvaj

Změna jízdních řádů linek 25, 26, 95, 77, 79, 402 a 501.

Od 1. října dochází ke změně jízdních řádů linek 25, 26 a 95 (změna režimu zastavování na zastávce Kluchova (nový režim je od 20 do 5 hodin na znamení) a dále na linkách 77 (posílení v ranní špičce na Černovickou terasu) a 79 (změna ranních odjezdů dopravce Tourbus v úseku Labská -> Autobusové nádraží). U linek 402 a 501 dochází ke dvěma úpravám odjezdů vyznačeným v jízních řádech.

Pivní pouť v Černé Hoře

V sobotu 29.9.2007 proběhne od 10:00 do 20:00 v Černé Hoře pivní pouť. Spoje linky 301 s odjezdy z Brna, Králova Pole, nádraží budou v časech od 9:26 do 17:56 posíleny přidáním dalšího autobusu v úseku Královo Pole, nádraží - Černá Hora. Z Černé Hory pak budou posíleny spoje v 10:04, 12:04, 14:04, 16:04, 18:04, 20:04. Spoj s odjezdem v 17:24 z Černé Hory do Brna nebude posílen. V případě kapacitních problémů u tohoto spoje doporučujeme cestujícím použít autobus linky 162 do Kuřimi, kde navazuje vlak do Brna. Na náměstí v Černé Hoře lze očekávat větší pohyb návštěvníků pivní poutě, což zpomalí průjezd autobusů a pravděpodobně tak bude docházet ke zpožďování linek 162, 235 a 301.

Změna jízdních řádů linek 25, 26, 95, 77 a 79

Od 1. října dochází ke změně jízdních řádů linek 25, 26 a 95 (změna režimu zastavování na zastávce Kluchova (nový režim je od 20 do 5 hodin na znamení) a dále na linkách 77 (posílení v ranní špičce na Černovickou terasu) a 79 (změna ranních odjezdů dopravce Tourbus v úseku Labská -> Autobusové nádraží).

Provoz 28. září 2007

Ve státní svátek 28. září 2007 bude městská doprava v Brně provozována podle sobotních jízdních řádů. Vlakové a regionální autobusové linky pojedou jako ve svátek. Doporučujeme důkladně sledovat poznámky v záhlaví jednotlivých odjezdů.

Výluka Rolencova

Z důvodu opravy ulice Rolencovy budou spoje 10, 11, 12 a 14 linky 73 zrušeny bez náhrady. Spoj 7 linky 73 pojede mezi zastávkami Chrlické náměstí a Tuřany, smyčka přímo ulicí U Viaduktu (vynechá zastávky V Rejích, Holásky, Rolencova, Holásecká, Hanácká a Chrlická). Spoj 53 linky 73 pojede přes Brněnské Ivanovice.

Evropský týden mobility

Jihomoravský kraj se pravděpodobně jako jediný z krajů České republiky v letošním roce připojuje k celoevropské akci "Evropský týden mobility" (16. - 22. září) a "Evropský den bez aut", které se letos budou v Evropě konat už pošesté. Jihomoravský kraj podpoří Evropský týden mobility vydáním speciálních letáků upozorňujících na výhody veřejné dopravy a především Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Součástí letáku bude i jízdenka k vystřižení, jejíž držitel bude moci bezplatně cestovat po celý den 20. září 2007 všemi linkami zařazenými do IDS JMK.Letáky k Evropskému týdnu mobility budou distribuovány ve významných městech Jihomoravského kraje včetně města Brna. V rámci Integrovaného dopravního systému se tak podařilo propojit aktivity Jihomoravského kraje s akcemi pořádanými k Evropskému dni mobility městem Brnem. V zónách 100 + 101 bude možné dne 20. září 2007 cestovat bezplatně všemi vozidly Dopravního podniku města Brna.

Evropský týden mobility

Jihomoravský kraj se pravděpodobně jako jediný z krajů České republiky v letošním roce připojuje k celoevropské akci "Evropský týden mobility" (16. - 22. září) a "Evropský den bez aut", které se letos budou v Evropě konat už pošesté. Jihomoravský kraj podpoří Evropský týden mobility vydáním speciálních letáků upozorňujících na výhody veřejné dopravy a především Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Součástí letáku bude i jízdenka k vystřižení, jejíž držitel bude moci bezplatně cestovat po celý den 20. září 2007 všemi linkami zařazenými do IDS JMK.Letáky k Evropskému týdnu mobility budou distribuovány ve významných městech Jihomoravského kraje včetně města Brna. V rámci Integrovaného dopravního systému se tak podařilo propojit aktivity Jihomoravského kraje s akcemi pořádanými k Evropskému dni mobility městem Brnem.

Výluka tramvají v Brně u Semilassa

Z důvodu oprav kolejí u Semilassa bude ve dnech 13. září až 6. října 2007 o víkendech přerušen tramvajový a trolejbusový provoz v Králově Poli. Bude zavedena náhradní autobusová doprava. Podrobné informace najdete na www.dpmb.cz.